Nástroje pro usnadnění přístupu

Hanáckoslovácký krúžek

Velké Pavlovice, kde krúžek působí, jsou významnou obcí národopisného regionu Hanácké Slovácko. Díky své zachovalé podobě lidové kultury byly již od konce 19. století v centru zájmu folkloristických buditelů i sběratelů lidových písní a tanců.

Současný krúžek, který navazuje na činnost folklorních spolků, působících ve Velkých Pavlovicích již od konce 40. let 20. století, se snaží udržovat živé tradice, ale i objevovat ty již zapomenuté a pro potěšení vás, našich diváků, je převádět na jeviště. 

Zkoušky: každý pátek v 19.00 hodin na Ekocentru Trkmanka Velké Pavlovice (event. sokolovna)

Cimbálová muzika Vinica

Doprovodná muzika krúžku byla založena ve Velkých Pavlovicích již roku 1987 a dodnes hraje v téměř nezměněné sestavě pod vedením primáše Ing. Jaroslava Buchty. Kromě písní z rodného Hanáckého Slovácka můžete v jejich repertoáru slyšet i písně z jiných regionů. 

Muziku si samozřejmě můžete i objednat k rodinné či jiné oslavě.

Ženský pěvecký sbor Darebný ženy

Součástí krúžku je od roku 2019 i ženský sbor složený ze zpěvaček z Velkých Pavlovic a okolí. Premiérově si sbor zazpíval na folklorním festivalu Kraj beze stínu v Krumvíři 16. 6. 2019 a dále 16. 9. 2019 na Velkopavlovickém vinobraní. Darebný ženy hudebně doprovází Mirka Šubíková se svou harmonikou. Zpívají písně z Hanáckého Slovácka, ale i ze sousedních regionů. Jsou to zpěvačky zkušené, takže se nebojte požádat je o nějakou tu svoji oblíbenou písničku. Rády vám vyhoví!

Zkoušky: každou středu v 18.30 na Ekocentru Trkmanka Velké Pavlovice

Historie krúžku

připravujeme...


  Hanáckoslovácký krúžek, z.s.

  • Hlavní 583/1, 691 06 Velké Pavlovice
  • IČ: 07901488
  • FIO banka: 2601606859/2010

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

  Kontakt na muziku

  • Jan Melichar
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.